Walory złota w pielęgnacji

złoto a cera

Złoto najczęściej kojarzy się z piękną biżuterią. Jednak okazuje się, że dzisiaj ma ogromne zastosowanie w różnych dziedzinach życia, takich jak sztuka kulinarna, budownictwo a także kosmetyka.

Coraz więcej firm kosmetycznych wzbogaca swoje produkty o ten cenny pierwiastek chemiczny. Niezwykłe właściwości chemiczne złota uczyniły z niego bardzo praktyczny i niebywale pożądany kruszec. Od pokoleń jest symbolem dostatku i luksusu. Swym promiennym blaskiem cieszy oczy, a nawet i skórę.

Historia złota sięga czasów starożytnego Egiptu. Stamtąd trawił do Europy. Dzisiaj przeżywa ogromny rozkwit. W kosmetyce wykorzystuje się 24-karatowe czynne złoto w postaci zmikronizowanej. Ma działanie nawilżające, zwężające ujścia gruczołów łojowych, antybakteryjne a także przeciwzapalne. Dodatkowo złoto koi podrażnioną skórę, przyspiesza migrację innych składników czynnych w głąb skóry, stymuluje syntezę kolagenu, odmładza oraz wspomaga proces tworzenia płaszcza ochronnego na powierzchni naskórka. Najlepiej się sprawdza w zabiegach kosmetycznych o działaniu regenerującym, rozjaśniającym, odmładzającym i silnie nawilżającym. W preparatach kosmetycznych najczęściej łączy się złoto z jedwabiem, kolagenem i witaminą C, co daje rewelacyjne efekty.
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/focus/ftp/instytut-piekna/web/app/uploads/cache/compiled/128682b8e38354f08c2f547d8fc683c5be03d3cb.php on line 7

NEWSLETTER