Jak dobrać właściwy kształt brwi?

Brwi zawsze były, są i będą tematem do rozmów. W obecnych czasach w szczególności, zwłaszcza, że coraz częściej zwracamy na nie uwagę. Nadają twarzy odpowiedni rys i podkreślają spojrzenie. W dobie makijażu permanentnego, chcemy, aby ich kształt był jak najbardziej naturalny i odpowiedni do twarzy. Jeśli Twoje brwi wymagają korekty, to polecam wykonanie u kosmetyczki regulacji lub henny z regulacją. Jest to zabieg, który umożliwi Ci dobranie najbardziej idealnego kształtu do Twojej oprawy oczu. Następnym krokiem może być wykonanie makijażu permanentnego brwi, aby cieszyć się nimi przez dłuższy czas.
Brew ma piękny kształt, jeśli jej początek znajduje się stosunkowo blisko oka. Od tego miejsca brew wznosi się na wysokość 2/3, by potem przebiegać prosto.

Brwi korygujemy od dołu, a jeśli włosków mamy bardzo dużo dobrze jest je usunąć również od góry. Uzyskamy wtedy ładniejszy ich wygląd. Aby wyznaczyć idealny kształt brwi, dobrze jest wykonać tzw. „test ołówka”, to znaczy wyznaczyć linie, które pokażą, w których miejscach brew ma się zaczynać, kończyć i unosić. W celu określenia miejsca, w którym brew ma się zaczynać, należy przyłożyć ołówek do skrzydełka nosa i wewnętrznego kącika oka. Aby sprawdzić długość brwi, należy ołówek przyłożyć do skrzydełka nosa i zewnętrznego kącika oka. Najwyższy punkt uniesienia brwi wyznać przykładając ołówek do zewnętrznej strony tęczówki oka.

A oto henna brwi z regulacja od kuchni.

Brwi przed zabiegiem.

Pamiętaj aby dokładnie wyznaczyć początek, koniec i uniesienie.
Nakładam hennę w celu przyciemnienie włosków i nadania ładnego kształtu.

Efekt końcowy, czyli zrobiona henna brwi z regulacją.

Jeśli ta czynność sprawia Ci trudności to najlepszym rozwiązaniem jest skorzystać z porady profesjonalnej kosmetyczki. Na pewno pomoże.NEWSLETTER